Dráčata

Placatý kámen - dětské oddíly a dětské tábory

Dráčata jsou šikovné děti, které se už od září 2005 scházejí v Ostravě-Michálkovicích pod vedením schopných a zkušených vedoucích a instruktorů.Své sídlo mají v klubovně v Michálkovicích. Během pravidelných schůzek tu hrají hry, povídají si a řádí jako praví Draci. Naštěstí je to odtud co by kamenem dohodil na rozlehlou haldu s hřištěm, kde Dráčci mohou naplno využít svou přebytečnou energii.

Kromě oddílových schůzek často jezdíme na jednodenní výlety – třeba na vrcholy Moravskoslezských Beskyd – nebo na vícedenní akce v horských chatách či střediscích, kde se mimo jiné potkáváme s našimi havířovskými kamarády, oddílem Athelas. O prázdninách se naši členové účastní letního tábora v Liptále u Vsetína.

V průběhu roku, vždy od září do června, pro děti vymýšlíme bohatý program v rámci tzv. roční oddílové hry (ROH). Její součástí bývá mnoho jednotlivých etapových her, ale také se snažíme děti něco zajímavého naučit. Obsada oddílu se často mění, ale jsme rádi, že máme řadu dětí, které jsou s námi již od začátku a stále je baví se s námi potkávat.